SCM player skins
  • Sudio Vasa Blå Wireless Earphones

Interview with designer and bloger Kamil Macher

1blog

mrkpassion.pl

Opowiedz troche o sobie.

Jestem Kamil Macher. Na co dzień przeprowadzam zamach na krawatową sztampę, projektując muszki dla mojej własnej marki Mr K. Fashion oraz prowadzę jedną z najdynamiczniej rozwijających się stron w polskiej blogosferze mrkpassion.pl.

Myszlisz, że zawsze byłeś zainteresowany modą?

Sięgając pamięcią wstecz mogę powiedziec, że tak – moda od zawsze towarzyszyła mojemu życiu, chociaż nie zawsze zdawałem sobie z tego sprawę. Wiesz jak to jest – jako dzieciak zaczynasz denerwować się na matkę, która próbuje Cię ubierać w bezkształtne ciuchy, później odkrywasz, że w łatwy sposób możesz je przerobić, uczysz się szyć i od tego czasu wzbudzasz zachwyt u płci przeciwnej. Dopiero później przychodzi ta bardziej specjalistyczna wiedza i możesz opowiadać w towarzystwie, że wiesz czym różni się pret-a-porter od haute couture. Przynajmniej tak było w moim przypadku.

Opisz swój personalny styl.

Z moim stylem jest pewien problem, ponieważ wciąż go szukam. Nie ma co ukrywać, mam dopiero 22 lata, więc często potrafię zachwycić się czymś, w czym kompletnie nie widziałbym się rok temu. To co jednak paradoksalnie zawsze było u mnie spójne , to kompletny brak spójności. Nigdy nie chciałem zamknąć się w jakimkolwiek schemacie, dlatego lubię eksperymentować. Aktualnie najczęściej spotkasz mnie w jakieś formalnej koszuli, dopasowanej marynarce z muszką wpiętą w jej klapę I nijak nie pasujących do tego dresowych spodniach I ultrakolorowych trampkach. Jak będę się ubierał za pół roku? Nie wiem, czas pokaże. Z pewnością nie będzie jednak nudno.

Jak Ci sie udało z blogowania zacząć biznes. Publikujesz statystykę swojego bloga i liczba odsłonień robi wrażenie.

Miło, że tak mówisz, ale jako perfekcjonista zdaję sobie sprawę, że przede mną jeszcze dużo pracy, abym mógł kiedyś powiedzieć “Wow – jestem najlepszy w branży”.  Mój przepis na sukces w blogosferze był prosty. Przede wszystkim odpowiedziałem sobie na pytanie “Jak robią to wszyscy?” i zacząłem działać nieco inaczej. Większość blogerów nie zarabia, bo ginie w całej masie podobnych do siebie. Jest taka ładna definicja szaleństwa, mówiąca że jeśli robisz ciągle te same rzeczy oczekując innego efektu, to nie jest z Tobą dobrze. Z blogami jest podobnie. Jeśli wrzucasz cały czas podobne zdjęcia, piszesz teksty o niczym I nikt Cię nie czyta to jest to tylko i wyłącznie Twoja wina. Jesteś nudny, a nuda na blogu to samobójstwo. Bądź wyrazisty i subiektywny, aż do przesady, a zadziała magia. Pojawi się publika, zainteresowanie reklamodawców i z czasem zyski.

2blog

Opowiedz o online sklepie.

Mój sklep zajmuje się sprzedażą wykonywanych przeze mnie ręcznie much Mr K. Fashion. Nie ukrywam, że dużo on dla mnie znaczy z dwóch powodów. Po pierwsze jest to pierwszy w moim życiu projekt biznesowy, który od razu zaczął przynosić wymierne zyski, pozwalające mi żyć na satysfakcjonującym poziomie. Po drugie pozwolił mi on dojść do wniosku, że praca nie musi oznaczać monotonnego wstawania nad ranem i robienia czegoś czego się nie lubi. Okazało się, że naprawdę można zajać się czymś co daje satysfakcję i czerpać z tego korzyści.

Co Ci inspiruje do projektowania?

Przede wszystkim szarzy ludzi, których spotykam na ulicy. Moim dość utopijnym celem jest dodać im więcej kolorów. Odwiedzając mój sklep zobaczysz, że królują tam wyraziste barwy, chociaż nie odcinam się też od klasyki, która jest jednak w wydaniu nieco bardziej ekstrawaganckim.

Jakie must-have w tym sezonie dla mężczyzn mógłbyś polecić?

Patrząc na propozycję marek takich jak Prada czy Ermenegildo Zegna, poza corocznym standardem kolorystycznych rządzić powinien rubin, a więc ni to czerń ni to brąz. Osobiście już zaopatrzyłem się w trencz, buty oraz całą masę sznurówek w tym kolorze.

Jak widzisz przyszłość swojego bloga I online sklepa?

Mój blog w przeciągu najbliższego roku dołączy do elitarnego grona stron, posiadających 100 tysięcy unikalnych odwiedzin w skali miesiące. Sklep natomiast czeka w najbliższym czasie drobny lifting szaty graficznej oraz nie ukrywam, że poszerzy się asortyment. Nie mam zamiaru jednak go zaśmiecać tysiącami produktów. Będzie kilka nowości, tak aby nie utracić na unikalności oraz jakości produktów.

3blog

 

Please introduce yourself. Where are you based?

I am Kamil Macher. I design bow-ties and run one of the most dynamically developing websites in polish blogging sphere mrkpassio.pl

Do you think you have always been interested in fashion?

As far as I can remember I have been surrounded by fashion in my life, but I didn’t realize it. You know how it is when you are a kid, you are mad at your mother, because she is trying to dress you in shapeless clothes, but then you realize that you can easily transform them and you learn how to sew. Since that time you learn how to impress the opposite sex. Only later comes this more professional knowledge and you can talk about differences between pret-a-porter and haute couture. At least that is what happened in my case.

Describe your personal style.

There is a certain problem with my personal style, because I am still looking for it. I am 22 years old so very often I can be influenced by trend  that I would never thought I`d wear a year ago, I like to experiment. Right now my traditional outfit Is the following : shirt, jacket with a bow-tie, jeans and very colorful sneakers. How will I be dressed up in six moths? I don’t know, but I am sure it won`t be boring.

What does fashion mean to you?

Fashion is first of all the opportunity to create yourself in a way that only you can think and dream about. I know it is quite often said that we express ourselves through fashion. I don’t think it is fully so, because with the help of fashion you are able to  become a person you want to be. I don’t accept accusation that because of such way of thinking we pretend that we are somebody, who we are truly not. Every change at the beginning is neutral. A certain outfit can be an impulse for changes in everyone`s life. Changes are for the best.

How did you manage to make business out of blogging? You post statistics from your blog and the number of visitors are impressing!

Nice to hear that from you, thank you. As a perfectionist I realize that there is still a lot of work in front of me in order to admit one day : “Wow- I am the best in this field. ” My recipe for success in blogging area is simple. First of all I answered one question to myself : If everyone does it? And I started working differently. The majority of bloggers do not earn money, because they do not stand out. There is a saying, if you want to get a different affect, but you continue do the same things, then there is something wrong with you. It is very similar with bloggers. If you post similar pictures all the time, the context of the blog is about nothing and nobody reads you, this is only your fault. If you are boring then for the blog it is a suicide. You should stand out and be subjective and then magic will happen. Readers, proposition for advertising and  profit will appear with time.

Tell about your online store.

In my online store you can find hand-made bow-ties  Mr K.Fashion. The brand means a lot to me, because it is my first business project which from the very beginning started bringing me profit and as a result I could afford a certain lifestyle. I actually proved myself that job doesn’t have to be boring and tiring. Now I know that it is possible to do something that you are  interested at and it gives you tons of satisfaction.

What inspires you for designing?

Old people that I meet on the streets. My aim is to give them more color. If you visit my store you will see there a lot of bright colors. I also like classic, in my case it has to be extravagant.

What are must-haves for men this winter?

Ruby is the color of this season if we look at Prada or Ermenegildo Zegna collections, so I think brown and black colors are on top this season. Personally I have already found trench, shoes and bootlaces in these colors.

How do you see the future of your blog and your online store?

In 2015 my blog will be added on the list of one of the most elite websites, which has monthly 100 000 unique visitors. The store is waiting for a little design renovation and the the range of items there will also increase, I don’t want to lose uniqueness and the quality of my accessories.

KMblog

 

 

 

 

Leave a Reply